Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Zyrtare, Diego Maradona ambasador i FIFA-s

Nga Klodiana 0

Legjenda argjentinase, Diego Maradona konfirmoi se do të marrë postin e ambasadorit të FIFA-s, duke mos e fshehur kënaqësinë për detyrën në Konfederatën Botërore të futbollit që sipas tij, “tashmë është e pastër dhe transparente”.

56-vjeçari Maradona postoi një mesazh në “Facebook”, të shoqëruar nga një fotografi e tij me presidentin aktual, Gianni Infantino, duke thënë se po realizon një ëndërr të kaherëshme.

“Tashmë është zyrtare”, shkruante Maradona. “Më në fund mund të realizoj një prej ëndrrave të jetës: të punoj për një FIFA të pastër dhe transparente, përkrah njerëzve që realisht e duan futbollin. I falënderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur në këtë sfidë të re”.

Puna e Maradonës nisi menjëherë me dorëzimin e çmimit “Trajneri i Vitit” për drejtuesin e stolit të Leicester, Claudio Ranieri, në ceremoninë e FIFA-s gjatë muajit të kaluar.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej