Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Zyrtare, Armando Sadiku te Lugano

Nga Klodiana 0

Armando Sadiku është zyrtarisht lojtar i Luganos në Superligën e Zvicrës. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është transferuar te kjo skuadër në formë huazimi deri në përfundim të sezonit.

Te Lugano do të jetë nën udhrat e trajnerit Paolo Tramezzani, ish-ndihmësit të De Biasit, i cili pikërisht në dhjetor mori zyrtarisht drejtimin e skuadrës jugore të Zvicrës. Ishte këmbëngulja e Tramezzanit që ndikoi në arritjen e marrëveshjes me dy klubeve.

Armando Sadiku ka luajtur edhe më parë me Luganon , në vitin 2013-të përpara se të transferohej në janar të 2014-s tek Zyrihu. Në mbyllje të huazimit, Sadiku do të rikthehet tek Zyrihu me të cilin ka një kontratë që e lidh deri në 2018-n.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej