Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Zv/kapiteni i Tiranës Muça martohet në stadium

Nga Ejona 0

 

Zv/kapiteni i Bardhëebluve të Tiranës, Gentian Muça, ka lidhur kurorë me të fejuarën e tij në një mënyrë tepër të veçantë.

Pas celebrimit të ditës së djeshme në xhami, mbrojtësi i Tiranës është martuar sot në stadiumin “Selman Stërmasi”, para ndeshjes Tirana-Skënderbeu.

Dëshmitar i celebrimit ishte edhe Edvan Blakaj së bashku me zëdhënësin e klubit Arbi Laçi, njëherësh edhe i afërm i Muçës.

Ceremonia e zhvilluar përpara mijëra tifozëve është e para në Shqipëri në këto 25 vite.

https://www.youtube.com/watch?v=aYX8xomMleA&feature=youtu.be

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej