Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Zvicër, të shtëna me armë në Xhami, 3 të plagosur

Nga Klodiana 0

Një sulm me arm zjarri ka ndodhur në një xhami në Zyrih të Zvicrës ku si pasojë kan mbetur të plagosur tre persona . “Blick’, ka  konfirmuar lajmin  ndërsa bëhet me dije se  personi, i cili hapi zjarr u largua në drejtim të paditur.

Policia raporton se rreth orës 17:30, një person i panjohur rreth të tridhjetave i maskuar ka hyrë në vendin e kultit ku ndodheshin disa besimtarë të tjerë.

Bëhet me dije se xhamia më së shumti vizitohej nga emigrantë somalez. Nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me një sulm terrorist.

Forcat e rendit kanë gjetur një trup të pajetë rreth 100 metra nga vendi i kultit. Policia zviceriane nuk e ka akoma të qartë nëse të dyja ngjarjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Po në të njëjtën ditë në Berlin pak orë më vonë ndodhi një sulm terrorist, ku njënjë 23-vjeçar me origjine pakistaneze hyri në markatën e Krishtlindjeve me kamion, duke lënë të vdekur 12 persona dhe plagosi 50 të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej