Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Zjarrfikës te teatri, po fotografojnë të çarat e vjetra, për t’ia faturuar tërmetit”

Nga Media 1

Me ironi apo jo, jo pak shqiptarë e kanë lidhur tërmetin me teatrin. “Aleanca për mbrojtjen e teatrit” ngre alarmin se punonjës të zjarrfikëses po fotografojnë të çarat e vjetra në teatër, për t’ia faturuar tërmetit të sotëm.

“Po ndodh tek teatri: kanë ardhur punonjës të zjarrfikëses në teatër dhe po fotografojnë të çarat e vjetra, për t’ia faturuar tërmetit të sotëm. P.s. Ju lutem shpërndajeni, pasi këta janë aq të paskrupullt sa janë në gjendje ta prishin vetë dhe të thonë e bëri tërmeti”, shkruan “Aleanca për mbrojtjen e teatrit”.

Loading...

Komente (1)

  1. Jo, mo jo.. jane per zjarrin e qellimshem aty ne gadishmeri..!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej