Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Zjarr në Elbasan/ E moshuara digjet në barakën prej druri

Nga Rexhina Biba 0

Një e moshuar ka humbur jetën në lagjen “5 Maji” në  Elbasan, duke u djegur e gjallë në banesë.

Viktima është shtetasja Mike Zenollari rreth  80 vjeçe.

Ajo u dogj në barakën e drurit ku jetonte, dhe nga hetimet paraprake të policisë dyshohet se zjarri të ketë rënë nga pakujdesia.

Uniformat blu ndodhen në vendngjarje  dhe  po  kryejnë veprimet  hetimore  dhe  proceduriale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej