Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Zidane me sytë nga “El Clasico”: Ronaldo kurrë nuk dështon!

Nga Klodiana 0

Trajnieri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas triumfit në Kupën e Botës për klube, ku spanjollët triumfuan minimalisht me gol të Ronaldos.

 Zidane ka thurur lëvdata për të besuarit e tij për fitimin e trofeut, ndërsa tashmë shikon vetëm nga “El Clasico” e së shtunës së ardhshme.

“Bëmë një ndeshje të kompletuar edhe pse nuk ishte e lehtë. Këto rekorde i takojnë lojtarët të mi, të cilët janë aty dhe po luajnë. Jam i lumtur për ata. Është vetëm një Cristiano. Në momentet kyçe ai është gjithmonë aty. Ai kurrë nuk dështon. Një ndeshje e mirë para El Clasicos. Ta shikojmë tani dhe pastaj të përgatitemi për fundjavë”, tha Zidane.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej