Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zhvarroset, murgu shfaqet i buzëqeshur

Nga Media 0

Këto pamje të pabesueshme tregojnë një murg budist që mbante një buzëqeshje në fytyrën e tij pasi trupi i tij u zhvarros nga pasuesit e tij dy muaj pasi vdiq.

Murgu, Luang Phor Pian, vdiq në moshën 92 vjeç më 16 nëntor vitin e kaluar pas marrjes së sëmundjes në një spital në kryeqytetin e Tajlandës, Bangkok.

Pian, i cili ishte fillimisht nga Kamboxhia, kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij duke shërbyer si një mësues i mirënjohur budist në provincën qendrore Thai të Lopburit, ku trupi i tij u kthye pasi vdiq.

Ndjekësit e tij e kanë zhvarrosur për t’i ndërruar veshjen, por ajo çfarë ka rënë në sy ka qenë trupi i tij i ruajtur shumë mirë por edhe fytyra e tij e qeshur, një shenjë e mirë kjo për besimtarët e budizmit.

Zhvarroset, murgu shfaqet i buzëqeshur – FOTO

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej