Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Zgjedhjet në SHBA/ Për herë të parë një femër muslimane në Kongresin amerikan

Nga Media 0

Ilhan Omar nga Minnesota, somalo-amerikane, ka bërë historinë duke u bërë e para kongresmene muslimane.

SHBA ka dërguar në Kongres të parën grua të mbuluar në të martën turbulente presidenciale, ku u zgjodh dhe Senati e Dhoma e Përfaqësuesve.

Omar është zgjedhur nga shteti i mid-west-it, Minnesota.

Fitorja e 34-vjeçares muslimane është kuptimplote për zgjedhjet e SHBA-së, pikërisht në një kohë që u zgjodh edhe një kandidat si Tramp. /tesheshi.com/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej