Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Zgjedhjet në Kolonjë/ Probleme në disa qendra, ndërpritet procesi i votimit në fshatin Çlirim

Nga Skenderi 0

Pocesi i votimin për Kryetar Bashkie të Kolonjës nuk po vijon normalisht në disa zona.

Dhe konkretisht është ndërprërë procesi i votimit në fshatin Çlirim, për shkak se Partia Agrare Ambientaliste pretendon se përfaqësues të kandidatit të PS-së, Ilia Stefo, po blejnë vota.

Gjithashtu probleme janë regjistruar edhe në fshatin Barmash, ku ka pasur konflikt fizik mes militantëve. Por pavarësisht kësaj, proçesi i votimit ka vijuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej