Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohet sozia e kryebashkiakut Veliaj

Nga Media 0

Sapo është zbuluar sozia e kryebashkiakut Veliaj. Bëhet fjalë për futbollistin dhe trajnerin mjaft të njohur Italian, Carlo Parola. Nëse shohim fotot e Parolës në vitet 1950 dhe I krahasojmë me ato të Veliajt sot vihet re një ngjashmëri shumë e madhe mes tyre.

Carlo Parola lindi më 20 shtator 1921 dhe  ishte me origjinë nga Torino, Itali. Ai luajti për shumë kohë si mbrojtës por gjatë karrierës së tij, ai ka fituar disa tituj me klubin italian të Juventusit. Parola ndërroi jetë më 22 mars 2000. Shikojeni dhe ju ngjashmërinë mes tyre.

Carlo Parola

Tema.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej