Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Zbulohet parcela me 1000 rrënjë kanabis në Ishëm

Nga Skenderi 0

Parcela me bime kanabis ne mallet e Kurveleshit, ne Tepelene. Policia shqiptare po ndermerr nje aksion te gjere gjate te cilit jane gjetur dhe shkaterruar rreth 16.000 bime kanabis. Deri me tani gjysme milioni bime kanabis jane shkaterruar qe kur qeveria vendosi luften kunder kultivimit te droges dhe trafikimin si nje nga perparesite kryesore te saj./r/n/r/nCannabis plants in Kurvelesh commune, 200 kilometers (125 miles) south of the Albanian capital, Tirana. Albanian police found and destroyed some 16,000 cannabis plants and arrested a suspect. So far half a million cannabis plants have been destroyed since the government set fighting drug cultivation and trafficking as a top priority.

Policia e Durrësit në bashkëpunim me prokurorinë e krimeve të rënda ka mundur të zbulojë në zonën e Ishmit 1000 rrënjë kanabis.

Droga është zbuluar në një parcelë shumë pranë zonës ku u rrëzua avioni i drejtuar nga piloti italian Guido Guidi dhe po ashtu pranë pistës së improvizuar për uljen e avionëve në Ishëm.

I vetmi person që ndodhej në zonën e parcelës i dyshuar si roje i drogës ka mundur të arratiset duke lënë pas shumë prova materiale që mund të çojnë në zbardhjen e grupit kriminal që qëndron pas këtij aktiviteti kriminal.

ishem

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>