Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Zbardhet vrasja e shqiptarit në Greqi

Nga Ejona 0

Vrasjen e shqiptarit të ndodhur rreth tri vite më parë e kishte porositur bashkëkombasi i tij

Sipas gazetës greke “Protothema”, mbrëmjen e 24 nëntorit 2013 një 29 vjeçar u gjet i vrarë me 6 plumba, ndërsa një person tjetër e kishte qëlluar atë me thikë në shpinë në zonën Exarchia.

Sipas policisë greke krimi ka ndodhur për kontrollin e trafikut të drogës si pasojë e rivaliteteve midis dy grupeve dhe është porositur nga një tjetër shqiptar 32 vjeçar.

32 vjeçari u arrestua në vitin 2016, i akuzuar për pjesëmarrje në organizata kriminale dhe shkelje të ligjit kundër drogë, pastrimit të parave dhe akteve të tjera të paligjshme.

Dosja është dorëzuar pranë prokurorit të Athinës po zhvillohen hetime të tjera.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej