Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Zbardhen emrat e kandidatëve për kreun e KQZ, Luzi kërkon një mandat të dytë

Nga Skenderi 0

kqz

Janë bërë publik emrat e  kandidatëve për kreun e Komisionit Qendror Zgjedhor.

Kryetarja aktuale Lefterije Luzi ka vendosur të garojë për një mandat të dytë në krye të këtij institucioni.

Kandidatët në garë janë Koli Bele, Rovena Ndoj, Iva Nova, Anton Lleshaj si dhe Denar Biba, aktualisht nënkryetar i KQZ. .

Kandidaturat e kandidatëve do të shqyrtohen nga Komisioni i Ligjeve.

Kryetarja e Komisionit Qendror të zgjedhjeve Lefterije Luzi mbyll mandatin në këtë detyrë më 11 tetor dhe Kuvendi ka shpallur vakancën për postin e saj.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>