Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Xhixhi Bufon fiton çmimin “Golden Foot 2016”

Nga Klodiana 0

Portieri i Juventusit dhe i kombëtares italiane, Xhanluixhi Bufon, ka fituar edicionin e vitit 2016 të trofeut “Golden Foot”, i cili u jepet futbollistëve mbi 28 vjeç. Ky çmim i jepet për herë të parë një portieri.

Në këtë garë Bufon ka mposhtur emra të rëndësishëm të futbollist botëror si Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney dhe Lionel Messi.

“Për mua është një nder që fitoj këtë çmim. Shpresoj ta kem merituar. Mendoj se ky çmim më është dhënë për atë çfarë kam bërë dhe po bëj në fushën e lojës”, ka thënë portieri veteran.

buffon-golden golden-foot-award-day-two

1476264135_buffon5

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej