Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Wilton: Besojmë se reforma në drejtësi ekziston vetëm nëse zbatohet në terren

Nga Skenderi 0

wilton-655x356

OSBE i bën thirrje politikës shqiptare për zbatimin në terren të reformës në drejtësi

Kryetari në detyrë i prezencës, Robert Wilton tha nga Gjirokastra ku mori pjesë në tryezën për shërbimin e Provës,  se reformat e miratuara në parlament janë një hap vigan për sistemin e drejtësisë, por ato marrin jetë vetëm duke u zbatuar.

Wilton: Po ecim në drejtimin e duhur, reformat që janë miratuar në kuvend, janë hapa vigan dhe pozitiv për sistemin e drejtësisë, tash kërkojmë zbatim. Ne besojmë se reforma ekziston veç nëse zbatohet në terren.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>