Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Vuçiç- Ramës: Si do të reagonte Europa nëse unë do të vizitoja një parti ekstremiste serbe

Nga Klodiana 0

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në selinë e Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar Kryeminitri i Serbisë Aleksandar Vuçiç sipas tij e ka konsideruar AAK-në një parti radikale.

Sipas Vuçiç, në Europë do të shkaktoheshin reagime nëse ai do të vizitonte një parti ekstreme serbe në rajon.

Nuk kam koment. Por mendoni sikur unë të shkoja diku në rajon e të vizitoja përfaqësuesit e partive më ekstreme serbe, se si do të reagonte Europa dhe bota”, u shpreh Vuçiç.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej