Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vuçiç: Nuk lejojmë dëbimet e serbëve nga Kosova

Nga Klodiana 0

Në një fjalim para mijëra serbëve që dolën për të përkrahur presidentin serb, Aleksandër Vuçiç tha se nuk do të lejojë që serbët të largohen nga Kosova.

“Nuk mendoj se ne do lejojnë sulmet apo dëbimin e popullit tonë nga vatrat e tyre shekullore. Asnjëherë dhe për askënd nuk do të lejojmë”, tha ai.

Sipas mediave serbe, më shumë se 150 mijë serbë ishin tubuar në Beograd.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej