Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Vrushaj: Kam zgjedhur Shqipërinë dhe jo Greqinë

Nga Klodiana 0

screenhunter_15-oct-03-16-49

Futbollisti shqiptar, Marius Vrushaj, i cili luan me Olimpiakosin, ka marrë një ftesë nga Federata e Futbollit e Greqisë për t’u bërë pjesë e Kombëtares.

Vetë futbollisti nuk e ka pranuar ftesën duke thënë se dëshironte të luaj me Kombëtaren kuq e zi.

Në një intervistë futbollisti ka cilësuar se Kombëtarja shqiptare është zgjedhja e parë për të.

“Është një vlerësim për mua. Secili do që të luaj me Kombëtaren. Kam lindur në Shqipëri dhe me Kombëtaren Shqiptare dua të luaj”, është shprehur 18 vjeçari.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>