Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Vritet gazetari, kryeministri i Sllovakisë jep dorëheqjen

Nga Media 0

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ka dhënë sot dorëheqjen.

Dorëheqja e tij vjen dy javë pasi kanë nisur trazirat publike dhe protestat në rrugë për shkak të vrasjes së gazetarit sllovak Jan Kuciak dhe të dashurës së tij.

Qeveria sllovake është lëkundur nga protestat në rrugë, në të cilat është treguar pakënaqësi për mungesën e zhvillimit të hetimeve për vrasjen e gazetarit hulumtues.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej