Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja e liderit të serbëve/ Haradinaj: Mund të ftojmë FBI-n

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dënon shfrytëzimin politikisht të vrasjes së liderit të serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviç. Shefi i qeverisë së Kosovës u shpreh se nëse do jetë e nevojshme për të zbardhur të vërtetën do të ftohet edhe FBI-ja.

“Policia e Kosovës ka marrëdhënie të mira me plot organizata, dhe nëse ka nevojë për ndihmesë do ta ftojmë FBI-në”, tha Haradinaj.

Lideri i Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviq, ka humbur jetën mëngjesin e sotëm, pas sulmit ndaj tij me armë zjarri.

http://www.gazetaexpress.com/lajme/haradinaj-fbi-mund-te-ftohet-per-hetimin-e-vrasjes-se-ivanoviqit-487615/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej