Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia jep detaje të reja

Nga Media 0

Policia e Vlorës bën me dije per ngjarjen e djeshme që mbeten të vrarë dy persona dhe një i tretë mbeti i plagosur, janë gjetur më shume së 30 gëzhoja në vendngjarje .

Po ashtu, sipas policisë së Vlorës personat që janë vrarë kanë pas konflikte të hershme që prej gjashtë vitesh. Ndërkohë që automjeti tip Mercedes-Benz që u gjet i djegur në fshatin Sherishte kanë qenë dy automatike të cilët kanë bërë qitje ndaj tre personave në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Njëkohësisht policia ka vërtetuar targat e automjetit të djegur rezultojnë të janë vjedhura në qytetin e Fierit, ashtu si makina që përdorën autorët rezulton e vjedhur.

Për vrasjen policia ka marrë në pyetje 15 persona dhe janë lënë të lirë serish. Po ashtu, personi i plagosur, Armando Sulejmani me pseudonimin “Çipuri” është arrestuar sot në ambientet e spitalit, ku gjendet nën kujdesin e mjekëve, pasi është gjetur me armë pistoletë dje kur iu bë atentati. Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej