Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vokshi: Veliaj është i vetmi shpellar në Tiranë

Nga Klodiana 0

Banorët e zonës së Astirit kanë protestuar sërisn të cilët të irrituar edhe pas deklaratës së kryebashkiakut Veliaj kanë bllokuar rrugën dhe u kanë vënë flakën disa gomave që i kanë hedhur në rrugë.

Në mbështetje të tyre kanë ardhur edhe disa deputetë të opozitës. Deputetja e PD, Albana Vokshi në një deklaratë për mediat ka thënë se Veliaj është i vetmi shpellar, dhe duhet të tërhiqet 1 orë e më parë.

“Erion Veliaj është i vetmi shpellar, është I vetmi që nuk i ka rrënjët e origjinës në Tiranë, sot ishte i trembur dhe ndaj u fut në shpellën e tij dhe foli me gjuhën e përçartur, sot dëshmoi se nuk është kryebashkik i të gjithë qytetarëve. Ai është kryebashkiak i oligarkëve. PD nuk është kundër projekteve zhvilluese, ama kundër projekteve klienteliste, është kundër që këto qytetarë të nxirren jashtë, qytetarët janë të në drejtën të tyre i mbron kushtetuta edhe konventa ndërkombëtare. Qytetarët të rezistiojnë deri sa të marrin të drejtat e tyre. Sot të gjithë duhet të jenë këtu, e gjithë Tirana të jetë këtu të solidarizohet. Erion Veliaj të tëhiqet 1 orë e më parë, jam e bindur se drejtësia do të fitojë”, tha ajo ndër të tjera.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej