Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

VOA/ Nishani nga SHBA: Ligjin e mbetjeve do ta shoh me këshilltarët

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti Bujar Nishani, ndodhet ende në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për këtë arsye ligjin për mbetjet e ka ndjekur nga larg.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Nishani tha se nuk është njohur ende me ligjin dhe se do ta konsultojë atë me këshilltarët e tij sapo të vijë në Tiranë.

Nishani: Nuk e kam parë ligjin e mbetjeve ende. Kur të shkoj në Tiranë do ta shoh me këshilltarët e mi.Pashë shqetësimin për ligjin e mbetjeve gjatë qëndrimit në SHBA

Presidenti shtoi më tej se krimi i organizuar është një problem serioz  në Shqipëri dhe duhet të trajtohet me seriozitet.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej