Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vlorë/ Vritet pranë banesës së tij 23-vjeçari

Nga Skenderi 0

Një 23-vjeçar është vrarë me armë zjarri mesditën e të premtes në fshatin Vranisht të Vlorës.

Nga burimet e policisë bëhët me dije se viktima Fabjon Veizaj, 23 vjeç është qëlluar me automatik pranë banesës së tij, duke ndërruar jetë në vend për shkak të plagëve të marra.

Gjithashtu policia ka identifikuar vrasësin   i cili është Marjo Ribaj, 23 vjeç po nga ky fshat. Krimi ndodhi në shtëpinë e viktimës, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta. Forcat blu  po punojnë  për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë, dhe kapjen e autorit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej