Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Vlorë/ sekuestrohen drogë, armë dhe municione. 2 të arrestuar

Nga Rexhina Biba 0

armee-655x356

Policia e Vlorës ka sekuestruar 200 kg marijuanë, 2 automatikë dhe 300 fishekë, në një operacion ku u arrestuan dy persona.

Të arrestuarit janë 49-vjeçari Çoban Tozaj, banues në fshatin Mallkeq të Vlorës dhe 24-vjeçari Mateos Bregu, banues në fshatin Kocul të Vlorës.

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen e tyre në flagrancë, në një banesë pranë fshatit Mallkeq.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 200 kg marijuanë, 2 automatik model 56, 4 krëhër të mbushur me fishekë dhe 300 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>