Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vlorë/ Ndalohet për korrupsion pedagogia e Universitetit “Ismail Qemali”

Nga Rexhina Biba 0

Pedagoia e Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë, Dorina Ndou (Mino) është ndaluar nga policia nën akuzën e korrupsionit pasiv.

30-vjeçarja ishte shpallur në kërkim pas denoncimit në emisionin “Stop” ku  kërkonte para nga studentët për një notë kaluese.

Po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe zbulimin e bashkëpunëtorëve të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej