Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vlorë/ Kapet gomonia me tre veta në bord, dyshohet se do të transportonte drogë

Nga Skenderi 0

Policia e Vlorës ka sekuestruar  një gomone e cila  dyshohej se do të transportonte drogë drejt Italisë.

Gjithashtu policia ka  kapur tre persona të cilët ndodhenin në gomone në momentin e arrestimit.

Gomonia e gjatë rreth 7 metra dhe me motor 150 kuaj fuqi u ndalua rreth orës 22:00 të ditës së djeshme pranë Gjipesë.

Policia po vijojn kontrollet në të gjithë zonën, nga deti dhe toka, për gjetjen e lëndës narkotike e cila dyshohet se do të ngarkohej në gomone.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej