Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vlorë, forcat detare shpëtojnë peshkarexhën në det të hapur

Nga Ejona 0

Është shpëtuar nga forcat detare një peshkarexhë në Vlorë

Një peshkarexhë në Vlorë u shpëtua nga Forca Detare për shkak se kishte pësuar një defekt në det të hapur.

Kapitaneria e Vlorës tha se kishte njoftuar Forcën Detare që në “largësinë prej 0.4 milje nga bregu, peshkatorja “ENEA 0184” me pronar Agron Alabaku kërkon ndihmë pasi kishte pësuar defekt të rëndë në motor në det të hapur.

Menjëherë pas lajmërimit në det ka dalë anija e Rojës Bregdetare -116 dhe ka arritur të shpëtojë peshkatoren.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej