Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Vlorë/ Arrestohet bashkëpunëtori i dyshuar për vjedhjen e bankës së nivelit të dytë

Nga Skenderi 0

Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas i cili ishte shpallur në kërkim, si një prej autorëve të dyshuar për vjedhjen e Bankës të nivelit të dytë në Korrik të 2016.

Forcat e policisë bëjnë të ditur se  është ndaluar Lorenc Gjini, 26 vjeç, banues në Vlorë.

Policia: Seksioni Kundër Krimeve ndaj Pronës, gjatë hetimeve intensive të kryera në lidhje me vjedhjen e Bankës së Nivelit të Dytë ndodhur më datë 11.07.2016, kanë bërë të mundur ndalimin e këtij shtetasi, i cili dyshohet të jetë një nga bashkëpunëtorët e dyshuar në lidhje me kryerjen e kësaj vjedhjeje. Policia ka bërë ndalimin e Lorenc Gjinit për veprën penale “Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit, kryer me dhunë”.

Deri tani, Policia e Vlorës ka arrestuar dy nga autorët e dyshuar në lidhje me këtë ngjarje.

Vlorë, grabitet me armë një bankë e nivelit të dytë

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej