Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Vlonjatët, asnjë lek në xhep

Nga 27-shi 0

Nëse mund të flitet sërish për vullnetarizëm, vlonjatët e futbollit janë rasti më i mirë për t’u marrë në konsideratë. Prej katër muajsh kanë hyrë në fuqi pagesat e sezonit, sipas kontratave të reja të nënshkruara mes palëve, por deri tani futbollistët e Flamurtarit nuk kanë marrë qoftë edhe një rrogë të vetme. Situata është bërë e nderë dhe ka refrlektuar direkt edhe në fushën e lojës, ku në 6 ndeshje të luajtura, skuadra e Maganit ka grumbulluar vetëm 5 pikë. Administratori Sinan Idrizi ka mbledhur pas çdo jave stafin dhe lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës, por ende nuk i ka drejtuar futbollistët në ndonjë bankomat, ndonëse në fillim të edicionit flitej për pagesa paradhënie dhe objektiva të mëdha të klubit. Veç të tjerash, shtëpia vlonjate e futbollit ka humbur disa gjyqe për paga të prapambetura, të fundit me ish-trajnerin Gjoka dhe rrezikon të dënohet me heqje pikësh në tabelën e klasifikimit. Për “rastin Gjioka” është FSHF që ka caktuar një afat 30 ditor për shlyerjen e borxhit nga ana e klubit, në të kundërtën do të fillojë seria e penalizimeve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej