Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vjedhja në Qafë Kashar, Neim Avdulaj në gjykatë nën masa të rrepta sigurie (Foto)

Nga Luljeta 0

Janë shoqëruar nën masa të rrepta sigurie drejt Gjykatës së Tiranës, të arrestuarit për vjedhjen e parave në Qafë Kashar. Në fotografi shfaqet njëri prej të arrestuarve Neim Avdulaj, i cili bashkë me të arrestuarit e tjerë, për këtë vepër penale, marrin sot masën e sigurisë në gjykatë.

Ata u arrestuan tre ditë më parë pasi policia kishte siguruar prova të mjaftueshme se ishin pjesë e grupit që kreu grabitjen e blindit me para të bankës së nivelit të dytë në rrugën e Rinasit më 9 shkurt si dhe të grabitjes së 3 dhjetorit 2015 po në të njëjtën rrugë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej