Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Vizita e Danielsson/ BE: Nisni punën për vetting-un

Nga Klodiana 0

Pas vizitës në Tiranë, delegacioni i BE ka zbardhur takimet e Drejtorit të Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Danielsson, me disa nga figurat politike.

Danielsson ka përgëzuar marrëveshjen e arritur dy ditë më parë mes Ramës se Bashës.

Drejtori i Përgjithshëm i KE-së është shprehur se marrëveshja është një tregues i pjekurisë demokratike, ku theksoi se e rëndësishme është vënia e saj në zbatim. Gjithashtu ai theksoi që duhet të nis puna për implementimin e ligjit të vetting-ut, si kusht për çeljen e negociatave me BE.

Në takim u diskutua edhe për Samitin e Triestes dhe në veçanti, për forcimin e mëtejshëm të integrimit ekonomik në rajon si dhe shprehu gatishmërinë e KE për të mbështetur planin e qeverisë në luftën kundër drogës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej