Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Virusi i gripit/ Beqaj: Qendrat Shëndetësore të hapura dhe të dielave

Nga Skenderi 0

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja u shpreh se Qendrat Shëndetësore do të jenë të hapura edhe të dielave për tu ardhur në ndihmë të gjithë qytetarëve që kanë nevojë për kujdesin mjekësorë.

Nga Elbasani ku ishte ishte i pranishëm në spitalin e këtij qyteti Ministri Beqaj tha se vijon  situata poblematike për shkak të përhajpjes së gripit dhe se po merren masa si vaksinimi dhe sigurimi i shërbimit të duhur nga stafi mjekësor.

Gjithashtu Beqaj tha se është bërë furnizimi praprak me medikamente të qëndrave shendetësore, edhe në ato zona të cilat janë të bllokuara nga dëbora dhe ngrica.
 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej