Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Video-mesazhi i Ramës për “mbetjet”: Nuk kemi informuar shqiptarët sa duhet

Nga Ejona 0

1472548696ramaokok

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video në Facebook. Tema e komunikimit javor të kryeministrit ka qenë sërish ligji i miratuar për importin e mbetjeve duke mos lënë mënjanë akuzat për opozitën dhe median.

Sipas kreut të qeverisë nuk është bërë aq sa duhet dhe në kohën e duhur për të informuar publikun për këtë strategji. Rama thotë se nuk ka kthim pas, por shprehet i hapur për diskutime. Akuzat e Partisë Demokratike i ka cilësuar si gogolin qe kërkon të trembë njerëzit për çdo gjë.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>