Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Vettingu/ Kushtetuesja rrëzon kërkesën e PD-së

Nga Skenderi 0

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për Vettingun.

Dy nga gjyqtarët e Kolegjit votuan pro kërkesës së PD, ndërsa gjashtë të tjerë votuan kundër.

Që nga ky moment Vettingu është në fuqi. Të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët tashmë do të kalojnë në sitë, duke nisur që nga pastërtia e figurës deri tek pasuria e tyre.

Mbledhja e Gykatës Kushtetuese nisi në 10:00 dhe mbaroi në orën 13:00

Vendimi vjen pas kthimit të përgjigjes nga Komisioni i Venecias.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej