Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Vetting-u/ PD: Respektojmë vendimin e Kushtetueses

Nga Skenderi 0

Partia Demokratike shprehet se respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ligjin e Vettingut, por njëkohësisht shpreh shqetësimin se ligji aktual do të vendosë vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve në kontrollin e kryeministrit.

Në një deklaratë për median PD shprehet se kontrolli qeveritar i vettingut është njësoj i rrezikshëm pavarësisht se kush është kryeministër.

Në mbyllje të deklaratës PD thotë se me kryeministër Edi Ramën i cili është i lidhur me krimin dhe është zhytur në korrupsion, vijon PD, kontrolli kryeministror i vettingut do ta thellojë korrupsionin dhe kapjen e drejtësisë nga politika.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej