Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Vetting-u/ Manjani: Kushtetuesja rrëzoi çdo alibi për këtë ligj, debati politik duhet të mbyllet

Nga Skenderi 0

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka përshëndetur vendimin sotëm të Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e kërkesës së PD për ligjin e vettingut, duke thënë se kushtetuesja rrëzoi çdo alibi për këtë ligj.

Në një reagim në profilin e tij në twitter, Manjani tha se tashmë debati politik duhet të mbyllet dhe se vetëm struktura kushtetuese bën Vetting.

Manjani në twitter: Përshëndes Gjykatën Kushtetuese që rrëzoi çdo alibi për Vetting! Debati politik duhet të mbyllet! Vetëm struktura kushtetuese bën Vetting!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej