Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Vetting-u/ Lu dhe Vlahutin takim me ekspertët e OMN-së

Nga Skenderi 0

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu dhe Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin po zhvillojnë një takim me ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (OMN)  të cilët kanë mbërritur tashmë në Tiranë.

Ku takim që po zhllohet në selinë e delegacionit të Komisionit Europian në Tiranë,  ka në fokus informimin e rolit të OMN-së në reformën në drejtësi.

Kryesuesja e misionit të OMN-së Genoveva Ruiz Calavera shoqërohet nga tre anëtarë të tjerë, të cilët vijnë nga nga Gjermania, Italia dhe Austria.

Puna e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (OMN) do të nisi pas 15 shkurtit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej