Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Vetting-u/ Delegacioni i BE thirrje shqiptarëve: Aplikoni në Komisionin e Rivlerësimit

Nga Skenderi 0

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë u ka bërë thirrje shqiptarëve që të aplikojnë në Komisionet e Rivlerësimit, pjesë e ligjit të Vetting-ut.

Këtë thirrje e ka bërë të ditur vetë delegacioni i BE me anë të një postimi në rrjetet sociale.  Anëtarët e Komisionit të Rivlerësimit që do të jenë në detyrë sëbashku me ekspertë nga SHBA dhe BE do të shqyrtojnë dosjet e pasurisë dhe të dhënat për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej