Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Versioni kolumbian i Berishës: Buenos días, gëzuar festën kombëtare të Opinionit

Nga Media 0

Sali Berisha ka zgjedhur ta nisë ditën duke përshëndetur nobelistin kolumbian Gabriel Garcia Marquez dhe kombin.

Përmes ikonës së realizmit magjik, ish-kryeministri ka uruar shqiptarët për atë që e quan “festa kombëtare e Opinionit”.

“Buenos días Gabriel Garcia, Buenos días! Mirëmëngjes kombi im, mirëmëngjes!  Gëzuar festën kombëtare të Opinionit! Gezuar! Sb”, ka shkruar Berisha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej