Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Versace blihet nga Michael Kors për 1.83 milardë dollarë

Nga 27-shi 0

Kompania amerikane e industrisë së modës ”Michael Kors” zyrtarizoi sot blerjen e kompanisë italiane ”Versace” me një vlerë rreth 1,83 miliardë euro, duke konfirmuar informacionet që qarkullonin një ditë më parë në media.

“Blerja e “Versace” është një hap i rëndësishëm për grupin tonë. Me burimet që zotërojmë besoj se ”Versace” do të rritet për të tejkaluar dy miliardë dollarë xhiro vjetore”, deklaroi drejtori i përgjithshëm i “Michael Kors”, John Idol, cituar në një komunikatë shtypi.

“Ky është një moment shumë motivues për “Versace”. Jam krenare që marka do të vijojë të mbetet shumë e fuqishme si në industrinë e modës ashtu dhe në kulturën moderne”, u shpreh Donatella Versace, drejtore artistike dhe zëvendëspresidente e grupit me të njëjtin emër.

http://ata.gov.al/2018/09/25/france-michael-kors-blen-versace-per-183-miliarde-euro/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej