Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vendoset granatë në hekurudhën Beograd-Tivar, ndërpritet transporti

Nga Klodiana 0

Një granate dore është vendosur në hekurudhën Beograd-Tivar pranë Prijepoljes, ku për pasojë komunikacioni në këtë pjesë të linjës hekurudhore u ndalua këtë pasdite.

Mediat serbe raportojnë se një granatë dore është zbuluar tre kilometra nga qyteti, tek ura Ljupç, e lidhur me tel për shinat.

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë konfirmuan se në Prijepolje, në hekurudhën Beograd-Tivar është gjetur një granatë dore, por mohoi informacionet e mediave vendore se bomba ka qenë me tel e lidhur për shinat.

Theksojnë se komunikacioni në këtë pjesë hekurudhore është ndaluar dhe se në vazhdim është hetimi, ndërsa pritet arritja e ekipeve për heqjen e granatës së dorës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej