Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Vdekja e gruas së Alban Hoxhës/ Prokuroria kërkon 5 vite burg për mjekët

Nga Rexhina Biba 0

alban-hoxha
Prokuroria ka kërkuar 5 vite burg për dy mjekët përgjegjës për vdekjen e Dorina Hakës, bashkëshortes së futbollistit të Partizanit, Alban Hoxha.
 
Gruaja vdiq gjatë lindjes në maternitetin “Koço Gliozheni”, ndërsa mjeku Petrit Rexhepi dhe anestezistja Elona Burba akuzohen nga prokuroia për “mjekim të pakujdesshem”.
 
Gruaja humbi jetën 15 ditë pas lindjes së djalit, në vitin 2014.
 
Sipas ekspertizës, mjekët kanë kryer 12 shkelje të kryera para dhe pas operacionit të kryer.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>