Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Vdekja e gruas së Alban Hoxhës/ Prokuroria kërkon 5 vite burg për mjekët

Nga Rexhina Biba 0

Prokuroria ka kërkuar 5 vite burg për dy mjekët përgjegjës për vdekjen e Dorina Hakës, bashkëshortes së futbollistit të Partizanit, Alban Hoxha.
 
Gruaja vdiq gjatë lindjes në maternitetin “Koço Gliozheni”, ndërsa mjeku Petrit Rexhepi dhe anestezistja Elona Burba akuzohen nga prokuroia për “mjekim të pakujdesshem”.
 
Gruaja humbi jetën 15 ditë pas lindjes së djalit, në vitin 2014.
 
Sipas ekspertizës, mjekët kanë kryer 12 shkelje të kryera para dhe pas operacionit të kryer.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej