Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Vazhdon hakmarrja greke/ Kthehen në Kakavijë 100 emigrantë

Nga Media 0

kakavije_4

Policia greke ka kthyer sot në mëngjes edhe 100 emigrantë të tjerë shqiptarë që niseshin drejt Greqisë. Pa dhënë asnjë shpjegim, policia greke nuk ka lejuar që emigrantët të kalojnë pikën kufitare të Kakavijës. Reagimi i palës greke për kthimin e  emigrantëve ka ardhur pas qëndrimeve të prera të kryeminsitrit Rama, i cili kërkon në emër të shtetit shqiptar,  zgjidhjen e çështjeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ku përfshihet Çështja Çame dhe marrëveshja e ujrave.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>