Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Shehaj emërohet zv.ministre e Ekonomisë, në vend të saj Vasilika Vjero

Nga Ejona 0

 

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot shkarkimin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve, Briseida Shehaj. Në vend të saj mësohet se është emëruar Vasilika Vjero.

Vjero, ish-drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Rregjistrimit zëvëndëson në këtë post Briseida Shehaj, e cila tashmë do të mbajë postin e zëvendësministres së Ekonomisë.

Ndryshime ka pasur dhe në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Ky institucion drejtohej nga Irena Beqiraj prej disa muajsh që pas largimit të Elisa Spiropalit. Bella Ekonomi emërohet drejtoreshë e Përgjithshme në vend të Pranvera Fagut.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej