Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Shehaj emërohet zv.ministre e Ekonomisë, në vend të saj Vasilika Vjero

Nga Ejona 0

vjero

 

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot shkarkimin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve, Briseida Shehaj. Në vend të saj mësohet se është emëruar Vasilika Vjero.

Vjero, ish-drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Rregjistrimit zëvëndëson në këtë post Briseida Shehaj, e cila tashmë do të mbajë postin e zëvendësministres së Ekonomisë.

Ndryshime ka pasur dhe në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Ky institucion drejtohej nga Irena Beqiraj prej disa muajsh që pas largimit të Elisa Spiropalit. Bella Ekonomi emërohet drejtoreshë e Përgjithshme në vend të Pranvera Fagut.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>