Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vasili: Rama ka zgjedhur të jetë Hamzai në vitin e Skënderbeut

Nga Klodiana 0

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka kritikuar kryemistrin Rama, pas deklaratave për “Air Albania”, duke e cilësuar si “një vepër kuqezi, kombëtare, në vitin e Gjergj Kastriotit”.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti i LSI thotë se “Gjergj Kastrioti nuk iu tremb askujt, as perandorisë më të madhe të kohës, që ishte perandoria otomane”.

Postimi i plotë

Kryeministri ka zgjedhur te jete Hamza Kastroti ne vitin e Skenderbeut.

Nelson Mandela thoshte: “Budallenjte shtohen kur te mençurit heshtin”.

Ky eshte rasti i Kryeministrit tone, varferia vajtuese e fjalorit dhe ideve te tij eshte bere nje lende e pare pafund e humorit mbarepopullor. Thjesht kryeministri perfaqeson ate produkt te mjere, qe shtohet, kur te mençurit heshtin.
Ky kryeministri si vajtim intelektual thote:

“Air Albania” është një vepër kuqezi, kombëtare, një fryt i arrirë në këtë që për ne është viti i Gjergj Kastriotit”.

Po nese Skenderbeu eshte viti i shenuar i yni pse nuk u quajt Skenderbe ky avioni, por Lasgush????
Skenderbeu, Gjergj Kastrioti nuk iu tremb kerkujt edhe perandorise me te madhe te kohes, qe ishte perandoria otomane.

Po Edi Rama nga kush trembet?? Apo ka zgjedhur te beje Hamza Kastriotin. Duket qarte qe ate po ben.
Le ta gezoje kryeministri edhe rolin e qelbur te Hamza Kastriotin, le ta gezoje edhe fatin edhe damken e turpit, qe e shoqeroi per qindra vjet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej