Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Vasili: Qeveria bëhet njësh me oligarkët dhe i del hapur kundër FMN për PPP-të

Nga Klodiana 0

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas vlerësimit të misionit të FMN-së për Monitorimin e post-programit për ekonominë në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili shprehet se pavarësisht paralajmërimeve të FMN për të ndaluar koncesionet “Qeveria bëhet njësh me oligarkët dhe del hapur kundër Fondit”.

Postimi i plotë

Qeveria behet njesh me oligarket dhe del hapur kunder FMN.

FMN eshte shume e qarte kur thote te ndalen koncesionet.
Por qeveria e shnderruar ne bisht te oligarkeve nuk i ndalon koncesionet edhe kur ja thote prere FMN.
FMN eshte perseri e qarte në lidhje me përfshirjen në TVSH të bizneseve me xhiro mbi 2 milionë lekë, FMN këshillon se “administrata do të shpërqendrohet, në vend të fokusohet të ndërmarrjet e mëdha dhe ka rrezik të ulen të ardhurat, ndaj nuk ishim dakord që në fillim”.

 

Qeveria e bere njesh me oligarket me te cilet ka bere gati koncesionin per mbledhjen e TVSH as qe pyet as per FMN dhe as per mijera bisnese qe mbyllen e mijera njerez, qe mbeten pa buke.
Oligarket dhe qeveria trashen dhe vegjelia thahet.
Shqiptaret jane pa drejtim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej