Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Vasili: Listat e hapura praktikë europiane, do t’i propozoj në komisionin e reformës zgjedhore

Nga Ejona 0

 

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili shprehet  i vendosur për të çuar përpara listat e hapura për deputetë. Gjatë një deklarate për shtyp Vasili theksoi se lista të tilla janë praktikë evropiane, duke shtuar se këtë ide do ta propozojë edhe në komisionin e reformës zgjedhore.

Vasili:Listat e hapura praktike evropiane, këtë do e propozojmë dhe në komisionin e reformës zgjedhore. Kundërshtitë për listat, secili ka opinionin e tij.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej