Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Valle shqiptare në mes të Parisit (Film)

Nga Media 0

Nën tingujt e këngës fort të dashur për shqiptarët “Në tren për Prizren”, të bandës mitike të rock-ut prishtinali, Gjurmët në mes të Parisit është hedhur një valle që ka tërhequr  vëmendjen e kalimtarëve. Të gjithë një një hap, të shoqëruar nga tre të rinj që këndonin këngën, shqiptarët kanë shijuar për pak çaste kënaqësinë e një valleje të kërcyer më ndryshe se çdo herë.

Valle shqipe në Paris

Valle shqipe në Paris./ KultPlus.com

Posted by KultPlus.com on Tuesday, September 18, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej